O czym mówi Ci twoja twarz? | FACE MAPPING


Jest mnóstwo powodów, dla których wypryski pojawiają się w określonych miejscach naszej twarzy. Dlatego również tradycyjna chińska medycyna nazywa twarz "oknem na zdrowie". Uważa się, że gdy cera zaczyna dawać o sobie znać, świadczy to o tym, że wewnątrz coś innego nie działa poprawnie. "Mien Shiang", bo tak w oryginale nazywana jest ta technika, oznacza dosłownie "czytanie twarzy". Czoło, nos, policzki, broda - wszystkie te strefy pokazują, co dzieje się w środku ludzkiego organizmu. Face mapping wykorzystywany był już w starożytności, kiedy odkryto silny związek problemów skórnych z zaburzeniami wewnątrzustrojowymi. Kierując taką się właśnie "mapą" można więc, w mniejszym bądź większym stopniu, doszukać się przyczyny wizyty nieprzyjaciół.


STREFA 1 & 2 - CZOŁO
Tradycyjnie, obszar ten utożsamiany jest z układem trawiennym (jelito cienkie, woreczek żółciowy) oraz pęcherzem moczowym. Jeśli więc wysyp niedoskonałości przypada na tę strefę, może to oznaczać, że musisz usprawnić wydalanie i poprawić gospodarkę wodną organizmu poprzez picie większej ilości wody i zielonej herbaty, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i wprowadzenie do diety produktów bogatych w błonnik, który sprzyja oczyszczaniu jelit z toksyn.

STREFA 3 - OBSZAR MIĘDZY OCZAMI
Ta część twarzy powiązana jest z trzustką i wątrobą. Wypryski świadczyć mogą o nadużywaniu alkoholu, spożywaniu  bogatych pokarmów lub produktów alergizujących, jak np. mleko przy nietolerancji laktozy.

STREFA 4 & 5 - OKOLICE OCZU
Wszystko związane z oczami, włączając cienie, mówi o odwodnieniu. Pij wodę!

STREFA 6 - NOS
Zaczerwienienia mogą oznaczać problemy z nadciśnieniem tętniczym i osłabioną pracą serca. Znajdź czas na relaks. Być może jest to również początkowe stadium trądziku różowatego. Przekrwienie wokół górnej wargi to natomiast efekt używania kosmetyków zapychających pory. Zatem poza zmianą kosmetyków, zbawienne może być ograniczenie mięsa i soli w diecie.

STREFA 7 & 8 - USZY
Często czerwone i ciepłe uszy to sygnał o problemach z nerkami. Pij dużo wody, ogranicz sól, alkohol i kofeinę - to one mogą być przyczyną późniejszego odwodnienia.


STREFA 9 & 10 - POLICZKI
Układ oddechowy - palacze bądź ludzie cierpiący na alergie wziewne mogą w tej strefie zauważyć poszerzone naczynia krwionośne. Nie pozwalaj, aby organizm się przegrzał. Jedz więcej chłodzących pokarmów, ogranicz cukier i spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu. Zmniejsz kwasowość organizmu poprzez spożywanie warzyw, owoców, picie ziołowych herbat i naturalnych soków. I co ważniejsze - dbaj o czystość telefonu i poszewki na poduszkę - to one w głównej mierze powodują wypryski na tym obszarze, a utrzymanie ich w czystości to najprostszy sposób na walkę z problemem.

STREFA 11 & 12 - BRODA (BOKI)
Ta strefa dotyczy strasu i zmian hormonalnych. I mimo, że oba problemy są nieuniknione, można zmniejszyć ich efekty poprzez odpowiednią ilość snu, picie wody, spożywanie warzyw liściastych i dokładne oczyszczanie cery. Ciekawy jest też fakt, że wysyp trądziku w tym obszarze pojawia się zazwyczaj w czasie owulacji. Również strona nie jest rzeczą przypadkową - w zależności który jajnik ma w danym miesiącu swoje "pięć minut" - po tej stronie pojawiają się niedoskonałości. Także problemy z uzębieniem mogą skutkować trądzikiem po bokach brody i wzdłuż lini żuchwy.

STREFA 13 - BRODA
Ten obszar powiązany jest z żołądkiem i spożywaniem tłustych bądź ciężkich pokarmów.

STREFA 14 - SZYJA
Szyja mówi o stresie, chorobach i infekcjach. Przebarwienia mogą być spowodowane użyciem perfum, a wypryski to znak, że nasz organizm walczy z bakteriami.

***

Następnym razem, gdy coś pojawi się na naszej cerze łatwiej będzie z tym walczyć. Piękno nie jest tylko tym co z zewnątrz. To także to, co w środku, a więc nasze zdrowie. Być może dlatego skóra bez problemów nawet podświadomie wydaje nam się atrakcyjniejsza i przyciąga wzrok. Oddaje ona bowiem faktyczny stan całego organizmu, tego, co w nas siedzi.

3 komentarze:

  1. Kiedy zostaniesz znów ciocią?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że cienie pod oczami są z odwodnienia *-*
    olusiek-blog.blogspot.com- klik!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!

Copyright © 2014 CENZURA - KULTURA , Blogger