DLACZEGO ZAWSZE POWINNAŚ BYĆ WYSTROJONA JAK BIJONS?

Dzisiejszy post będzie należał do tych, których przekaz jest dość istotny, mimo, że wydają się być naprawdę płytkimi. Czemu "dość"? Oczywiście jest mnóstwo dużo bardziej istotnych rzeczy niż ubrania, czy generalnie wygląd, ale ostatnimi czasy staram się szukać wszelkich możliwych sposobów na motywowanie się i poprawianie sobie nastroju, czy ogólnego samopoczucia. Jednym z takich sposobów jest właśnie wyglądanie jak najlepiej się da. Zawsze. Dlaczego? O tym w dzisiejszym wpisie.


YOU NEVER KNOW

Kilka ostatnich miesięcy nauczyło mnie, że wygląd bądź co bądź jest rzeczą ważną. Nie dlatego, że mówią o tym czasopisma, ale dlatego, że, no właśnie, nigdy nie wiesz, co Cię spotka. Warto więc być gotowym na każdą okoliczność. Wszystko co mnie gdzieś tam otacza wciąż daje mi do zrozumienia, że życie jest jednak nieprzewidywalne, a co za tym idzie, nigdy nie mam pewności, co przydarzy mi się za dziesięć minut, godzinę, rok... Co więcej, zawsze wydawało mi się, że człowiek jest mimo wszystko kontrolowany w jakiś sposób i nie jest w pełni panem własnego losu. To też pokazuje, że jeżeli coś jest wolą przypadku, fortuny czy Boga, nie zawsze mamy możliwość sprzeciwu. Logiczne jest więc założenie, że odpowiedni wygląd, a w tym wypadku najlepszy z możliwych, jest w pewnym sensie naszą asekuracją, na wypadek gdyby... chociażby wpadłby na nas były.

WYGLĄD TO TWOJA WIZYTÓWKA

Ten punkt mocno nawiązuje do pierwszego. Dlaczego? To jak wyglądamy w jakiś sposób reprezentuje nas samych. Wiadomo, że dużo pozytywniejszą opinią cieszyła będzie się osoba o schludnym wyglądzie, niż ta, która o siebie nie dba. Nie chodzi tylko o ubrania, ale zadbane dłonie, ułożone włosy... Wszystko to pozwala nas ocenić przy pierwszym kontakcie. A jak to mówią - najważniejsze jest pierwsze wrażenie.


MOTYWACJA, ODWAGA I SIŁA

O tym pisałam już jakiś czas temu, przy okazji makijażu czy włosów. Jasne jest jednak, że wygląd wpływa na nasze samopoczucie, choć niejednokrotnie jest i tak, ze je odzwierciedla. Dlatego też tak istotne jest aby dać z siebie wszystko w każdej możliwej sytuacji. Im lepiej wyglądam, tym lepiej się czuję i co więcej, tym lepiej odbiera mnie społeczeństwo. Osobiście nie uważam, że opinia publiczna jest czymś bardzo istotnym, bo to nam ma być dobrze samym ze sobą, natomiast każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu rozpoznawalny, co sprawia, że wygląd nabiera znaczenia. Dodatkowo jest to swego rodzaju kopniak, który popycha nas do stałej aktywności, spotkań z ludźmi, wyjścia z domu, do dawania z siebie podwójnej energii.

ZRÓB TO DLA SIEBIE 

Jeden z ważniejszych punktów dzisiejszego posta. Ty. To co powinno liczyć się najbardziej to osobiste szczęście. To zaś osiągalne jest chociażby przez tak proste, a często też niedoceniane sprawy, jak chociażby wystrzałowa sukienka. To coś na zasadzie gorącej kąpieli po dniu harówy, kieliszka szampana na zakończenie wieczoru czy dobrej książki na odstresowanie.


KAŻDY DZIEŃ TO SPECJALNA OKAZJA

Żeby to zrozumieć musiałam skończyć liceum i napisać maturę. Od wtedy właśnie dostrzegam fakt, że czas biegnie nieubłaganie i każdy dzień jest dniem niepowtarzalnym. Założę się, że nie tylko ja postrzegałam niektóre ubrania przez pryzmat "specjalnej okazji", która oczywiście bardzo często nie miała w ogóle miejsca. Ubieraj się pięknie każdego dnia, zupełnie tak jakbyś wychodziła na spotkanie, randkę, event. Nie ma specjalnych okazji. Jedyną jest twoje życie, które nie ogranicza się do dnia. Ono trwa i niestety jest zbyt krótkie, by dzielić dni na lepsze bądź gorsze. Zatem każdego dnia powinnaś dzielić się ze światem najlepszą wersją siebie.

EXPRESS YOURSELF

Ostatni, ale niemniej ważny punkt - moda to sposób na wyrażenie siebie, swoich poglądów, emocji, uczuć. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że to jeden z typów sztuki. W końcu dlatego tak wielu ludzi utożsamia się z subkulturami, których jedną z form przekazu jest właśnie ubiór. Jest to sprawa na tyle indywidualna, że pozwala pozostać odrębną jednostką w każdym tego słowa znaczeniu. Przykładanie więc uwagi do tego, co nosimy, jak wyglądamy, pozwala wyrazić siebie 

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem więcej osób ci pomoże i więcej bedzie przy tobie jak dobrze wyglądasz i się ubierasz, ale niestety nie działa to w ciężkich chwilach :) super post!

    by-klaudiaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!

Copyright © 2014 CENZURA - KULTURA , Blogger